Golfa noteikumi un regulas

Golfs ir lieliska spēle visiem vecumiem un spējām. Jūs varat labi izklaidēties, mācoties spēles noteikumus un regulas. Ar pareizo aprīkojumu un labu pamatu jūs varēsiet droši sākt spēli.

Zinot rezultātu sistēmu, kā sākt spēli, spēlēt ar bumbu, pacelt, nolikt un novietot to, kā arī ārpus mērķa un atvieglojuma procedūras, jūs varēsiet uzlabot savu spēli uz nākamo līmeni.

Vērtēšanas sistēma

Jums ir jāsaprot golfa rezultātu sistēma, lai precīzi sekotu līdzi savam progresam spēlē.

Golfā spēlētāja iegūtais rezultāts konkrētajā caurulē ir sitieni, kas bija nepieciešami, lai ievietotu bumbu kausē. Rezultāts "par" nozīmē, ka spēlētājam bija tik daudz sitienu, cik noteikti caurules sitieni.

Virs "par" ir "bogey", un zem "par" ir "birdie". Rezultāts divi sitieni zem "par" ir "eagle", un trīs sitieni zem "par" ir "albatross". Divkāršais "bogey" ir divi sitieni virs "par".

Rezultāts viens sitiena virs "par" tiek saukts par "hole-in-one". Ja spēlētāja bumba pieskaras citam spēlētāja bumbai un tā pārvietojas, tiek uzliktas viena sitiena soda punkti. Ja bumba ir ārpus robežām, spēlētājam jāuzliek viena sitiena soda punkti un jānovieto bumba tur, kur tā pārkāpa robežas līniju.

Maksimālais rezultāts, ko spēlētājs var iegūt vienā caurulē, ir "sniega cilvēks" vai astoņi.

Ekipējums

Runājot par golfu, ir svarīgi nodrošināties ar pareizajiem instrumentiem, lai paveiktu darbu. Parasti golferiem jānēsā:

 1. Maksimāli 14 kājiņas.
 2. Maisiņu, lai tos nēsātu.
 3. Atbilstošu golfa apģērbu.

Ir arī svarīgi atcerēties, ka nedrīkst izmantot mākslīgu ierīci vai neparastu aprīkojumu, kas varētu palīdzēt iegūt netaisnīgu priekšrocību. Bumbu ir jāspēlē tā, kā tā atrodas, un spēlētāji nedrīkst aizstāt bumbu vai mainīt tās atrašanās vietu. Kājiņas ir jāizmanto tā, kā paredzēts, un tās nedrīkst mainīt.

Turklāt spēlētāji nedrīkst izmantot nekādas ierīces, kas palīdzētu viņiem mērķēt, ieņemt stāju vai svīst ar kājiņām. Noteikumi ir paredzēti, lai nodrošinātu taisnīgumu un radītu patīkamu pieredzi. To ievērošana ir būtiska visiem golfistiem.

Sākšu spēli.

Pirms sākat spēli, ir svarīgi iepazīties ar noteikumiem. Bumbai jābūt uzlikto uz tīrajas laukuma un ne tālāk par divu kluču garumu no tīrajas zīmēm. Spēlētājiem ir jābūt uzmanīgiem, lai nepārvietotu vai nesasistu tīrajas zīmes, kamēr spēlē.

Spēlētājam jātrāpa bumbai no tīrajas ar kluvu un bumbai jāceļas uz priekšu. Ja bumba neceļas vismaz 50 jardi, spēlētājam jātrāpa vēlreiz. Ja bumba iziet ārpus robežām, spēlētājam jāuzliek soda sitiens un jātrāpa bumba no tā paša punkta. Ja bumba nokrīt šķērsās, spēlētājam jātrāpa bumba no šķērss un jāuzliek soda sitiens.

Spēlētājiem jāņem vērā, ka, trāpīdami no tīrajas, viņiem drīkst izmantot tikai vienu kluvu un nedrīkst trāpīt bumbu vairākas reizes.

Ievērojot šos noteikumus, tiks nodrošināta godīga un patīkama golfa spēle.

Spēlējam bumbu

Spēlējot golfu, ir svarīgi ievērot noteikumus. Tas ietver spēles noteikumu un ārpus robežām noteikumu saprašanu. Spēles noteikumu gadījumā bumbu ir jāspēlē tādā stāvoklī, kādā tā atrodas, tas nozīmē, ka to nedrīkst pārvietot vai uzlabot tā novietojumu. Ja jūsu bumba iziet ārpus robežām, tas tiek sodīts ar soda sitiena punktu. Iepazīšanās ar šiem noteikumiem palīdzēs jums pārvietoties spēlē un izbaudīt spēles pieredzi maksimāli.

Stroku spēle

Jums jāspēlē ar bumbu tā, kā tā atrodas uz laukuma. "Stroke Play" ir golfa spēle, kurā katru bedri spēlē atsevišķā "stroke play" sacensībā. Spēlētājs ar zemāko rezultātu uz bedres ir uzvarētājs.

Šeit ir trīs galvenie noteikumi, ko atcerēties, spēlējot "Stroke Play":

 1. Katra sitienu ir jāveic ar golfa kātiņu, un bumbu ir jāsit ar kātiņa galvu.

 2. Spēlētājiem jāizmanto tāda pati bumba visu bedri.

 3. Soda sitiens tiks pievienots spēlētāja rezultātam par jebkuru noteikumu pārkāpumu.

Ārpus robežām

Ja jūsu bumba aiziet ārpus robežām, jums jāuzliek soda sitiens un jāievieto jauna bumba spēlē. Kad jūs atrodaties uz starta laukuma, ārpus robežām ir definētas ar baltām zīmēm vai līnijām. Visur citur tas ir baltas līnijas vai laukuma perimetra žogs.

Ja jūsu bumba aiziet ārpus robežām, jums jāatgriežas uz vietu, no kuras tikko sitāt, un jāuzliek viena punkta soda sitiens. Jums jāievieto jauna bumba spēlē, ne tuvāk caurumam par punktu, kur oriģinālā bumba šķērsoja robežlīniju. Ja nevarat noteikt vietu, jums jāspēlē bumba pēc iespējas tuvāk vietai, no kuras tika spēlēta oriģinālā bumba.

Ja jūsu bumba aiziet ārpus robežām un to nevar atrast vai identificēt, jums jāuzliek divu punktu soda sitiens un jāspēlē jauna bumba.

Pacelšana, Nometšana un Novietošana

Jums jāievēro noteiktas procedūras, pacelot, nometot un novietojot bumbu golfa spēles laikā.

Pirms pacelšanas bumbai jāatstāj zīme tās atrašanās vietā.

Nometot vai novietojot bumbu, jādara tas šādos ierobežojumos:

 1. Viena kēpene attālumā no vietas, kur tā tika pacelta;
 2. Divu kēpenu attālumā no tuvākās atbrīvošanās punkta; vai
 3. Uz ūdens virsmas.

Kad bumba atrodas uz putinu zāles, to jānovieto ne tuvāk caurumam nekā vieta, no kuras tā tika pacelta vai nometota.

Jebkura šo noteikumu pārkāpšana var izraisīt soda sankcijas.

Ārpus robežām

Spēlējot golfu, jebkurā brīdī, kad tavs bumba iziet no robežām, tev jāuzņem soda sitiens. Iziet no robežām tiek definēts kā jebkura vieta ārpus laukuma robežām. Tas var ietvert tādas teritorijas kā ceļi, citi laukumi un ēkas, kas nav daļa no golfa laukuma.

Pirms spēles, pārliecinies, ka tu esi iepazinies ar visiem robežzīmēm, kas parasti ir atzīmētas ar balto stobru vai līniju.

Ja tava bumba iziet no robežām, tev jāatsit bumba no tā paša punkta un jāpievieno soda sitiens. Ja tava bumba ir neiespējami spēlējama un iziet no robežām, tev jāuzņem soda sitiens un jāatsit bumba no tā punkta, kur iepriekšējais metiens izgāja no robežām.

Ņem vērā, ka jebkurš metiens, kas iziet no robežām, tiek uzskatīts par sitienu, neatkarīgi no tā, vai tu esi sitis bumbu.

Atvieglotās procedūras

Ja jūs nonākat teritorijā ar šķēršļi vai traucējumiem, jums ir iespēja veikt atvieglojumu un pārvietot bumbu uz piemērotāku vietu. Atvieglojuma procedūras sniedz veidu, kā golferiem pārvarēt noteiktas situācijas, kas kavē viņu progresu.

Šeit ir 3 galvenie punkti, kurus jāņem vērā, veicot atvieglojumu:

 1. Jūs nedrīkstat pārvietot, mainīt vai noņemt dabiskos objektus bez soda.
 2. Jums jānomet bumba vienas kāta garumā no aplēstās vietas.
 3. Jums jānomet bumba vietā, kas jums nedod priekšrocības.

Veicot atvieglojumu, jums ir jāpārliecinās, ka ievērojat šos norādījumus, lai izvairītos no soda. Pārliecinieties, ka pētāt golfa noteikumus un regulas, lai nodrošinātu, ka spēlējat pēc noteikumiem.

Bieži uzdotie jautājumi

Kāda ir soda sankcija par zaudētu bumbu?

Zaudētas bumbas soda ir divas sitieni pievienoti tavai rezultātam. Tu arīesi jāsitas vēl viena bumba no sākotnējā punkta.

Cik bieži mainās golfa laukuma noteikumi un regulējumi?

Golfa laukuma noteikumi un regulējumi var mainīties atkarībā no gadalaika un laukuma. Izmaiņas var notikt bieži, tāpēc pārliecinieties, ka pārbaudāt tos pirms sākat spēli.

Vai golfa ratiņiem ir atļauts braukt pa laukumu?

Jā, golfa ratiņiem ir atļauts braukt pa laukumu. Jūs varat tos nomāt no profesionālā veikala vai paņemt līdzi savu.

Kāds ir maksimālais klubu skaits, ko spēlētājs var pārvadāt?

Jūs varat nēsāt maksimāli 14 kālus jūsu somā, spēlējot golfu. Tāpēc izvēlieties gudri!

Vai ir kādi vecuma ierobežojumi spēlēt golfu?

Jā, golfa spēlēšanai ir vecuma ierobežojumi. Spēlētājiem jābūt vismaz 8 gadus veciem, lai spēlētu golfa laukumā. Junioriem, kas ir vecāki par 13 gadiem, ir jābūt pavadošam pieaugušajam.

Secinājums

Golfs ir lieliska spēle, ko var baudīt visu prasmju līmeņu spēlētāji. Ievērojot noteiktās noteikumus un regulas, vari nodrošināt lielisku pieredzi un palikt drošībā, spēlējot.

Vienmēr atceries izklaidēties, saglabāt koncentrēšanos un ievērot spēles noteikumus.

Tagad, kad zini pamatus, ir laiks iziet ārā un sasniegt golfa laukumu!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp